Miraç Kandili Oruç Sevabı

By | January 30, 2022

Miraç Kandili Oruç Sevabı. Miraç kandili gecesinde kılınacak 12 rekatlık. Yani 28 şubat 2022 pazartesi günü kılınır ve oruç da pazartesi günü tutulur.

Mübarek Miraç Kandilinde oruç tutulur mu? Sevabı önemi
Mübarek Miraç Kandilinde oruç tutulur mu? Sevabı önemi from www.haber7.com

Regaib kandilinde oruç tutmanın sevabı nedir? Mi̇raç kandi̇li̇nde oruç tutulur mu? Miraç kandili orucu nasıl ve ne zaman tutulur, sorusunun cevabı merak edilen konulardan biri.

Cuma Günü Oruç Tutanlar Bir Sonra Ki Günüde Oruçlu Geçirirler.

Bazı alimler sadece cuma günü oruç tutmanın mekruh olduğunu söylemektedir. Miraç kandili orucu hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda ele aldık. Miraç kandili gecesinde kılınacak 12 rekatlık.

Dini Kaynaklara Göre Miraç Kandili'nde Oruç Tutulmasına Dair Herhangi Bir Bilgi Yer Almıyor Fakat Receb Ayının 27.

Yani 28 şubat 2022 pazartesi günü kılınır ve oruç da pazartesi günü tutulur. Miraç kandilinin gündüzünde oruç tutmak gecesinde namaz kılmak çok sevaptır. Gecesi kutlanan miraç gecesinin gündüzünde yani çarşamba günü i̇slam alimleri oruç tutulmasını tavsiye etmişlerdir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yayımladığı Dini Günler Takvimi'e Göre Miraç Kandili, 27 Şubat 2022 Pazar Gününe Denk Geliyor.

Gündüz kılınacak namaz ise miraç’ın gündüzü kılınır. Bu kapsamda da recep ayının 27. O gün, receb ayının bitiminden üç gün evvelki gün ve gecedir.

2022 Yılında Miraç Kandili, Recep Ayının 27.

Üüç aylara önem verilmesinin sebeplerinden biri, bu aylarda bulunan kandil geceleridir. Gecesi idrak edilecek olan miraç kandili'nde oruç tutmanın oldukça fazileti ve sevabı olduğu biliniyor. Günü oruç tutana, 60 yıllık oruç sevabı verilir” denilmektedir.

Çünkü Bu Gece Peygamber Efendimize Ve Ümmetine “Namaz” Hediye Edilmiştir.

Miraç kandilinde oruç tutmak bir müslüman’ın yapması faziletli olan bir ibadettir. Günü olan miraç kandili'nde müminler bu günün gündüzünde. Beş vakit namaz farz kılınmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *