Kandil Kuranda Varmı

By | February 5, 2022

Kandil Kuranda Varmı. Peygamberimizin göğe uçuşunun kutlandığı miraç kandili uydurmadır. Dinimizde kandil geceleri var mı?

Kandiller Kutlu Doğum Haftaları Ve Mevlitler Islam'da Yer Alıyor Mu? - Sorcev
Kandiller Kutlu Doğum Haftaları Ve Mevlitler Islam'da Yer Alıyor Mu? – Sorcev from sorcev.com

Peygamberimizin göğe yükselerek allah’ın huzuruna kabul edilmesi olarak anlatılan miraç olayı. İslam inancına göre kutsal olduğunda hemfikir olunan günlere verilen addır. Mübarek regaip gecesini eda etmek isterken araştırmalara yer veren vatandaşlar kandiller kuranda geçiyor mu kandil diye bir şey var mı sorularının yanıtlarını araştırıyor.

Tüm Müslüman Aleminin Kutsiyet Atfederek Kutladığı Bu Günün Hikayesi Sadece Hadislere Dayanmaktadır.

Rabiulevvel ayının on ikinci gecesi olan mevlid, recep ayının ilk cuma gecesi olan regaib, yine recep ayının yirmiyedinci gecesi olan mirac, şaban ayının on beşinci gecesi olan beraat ve ramazan ayının yirmi yedinci gecesi olan kadir gecesidir. Yalnızca müşrikler ve kalbleri düşmanlık hissiyle dolu olup insanlarla zıtlaşmaktan başka bir. Bu güzel gecelerde, ilk başlangıçta ‘lokma’ gibi hazırlanan ancak son yıllarda da delikli.

Bu Gün Cuma Namazında Fetvanın Konusu Miraç Kandili Idi.

Kuran’da sadece kadir gecesinin faziletine dikkat çekilir. Türkiye'nin güneyinde, hatay, adana, mersin, osmaniye, antep gibi yerlerde de yoktu eskiden bu kandil şeysi, televizyonlar aracılığı ile girdi. Bunun arapça karşılığı olan mübarek gece (duhan 44/3;

Bu Günlerde Kılınan Namazın Daha Bereketli Olduğu, Duaların Kabul Olduğu.

Kandil gecelerinin dini hiçbir değeri yoktur ama sosyolojik değeri vardır. Mi̇'rac kandi̇li̇ kutlamasi di̇ni̇mi̇zde var mi? Sebebini sorduklarında, (bugün dünyaya geldim.

Gecesi Mevlid, Recep Ayının Ilk Cuma Gecesi Regâip, Yine Recep Ayının 27.

Bu gecelerin kutlanma tarihleri kamerî takvime göre şu şekilde belirlenmiştir: Gecesi berat ve ramazan ayının 27. Ülkemizde kandil geceleri diye bilinen geceler;

Peygamberimizin Göğe Uçuşunun Kutlandığı Miraç Kandili Uydurmadır.

Peygamberimizin göğe çıkması, kuran’da i̇sra suresinin 93. Şükür için oruç tutuyorum) buyurdu. Zikredilen rakamlar daima geceden sonra gelen güne aittir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *