Berat Kandili Islam Ve Ihsan

By | February 22, 2022

Berat Kandili Islam Ve Ihsan. “bir zorluktan kurtulmak ve beri olmak” demektir. “şaban’ın on beşinci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun.

Berat Kandili Orucu Ne Zaman Tutulur? Berat Kandili Orucu
Berat Kandili Orucu Ne Zaman Tutulur? Berat Kandili Orucu from www.islamveihsan.com

Birçok vatandaş gibi nazmiye akıllı da berat kandili’nde cami yerine evinde ellerini semaya açtı. Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin bi adedi ilmike. Her yıl şaban ayının ondördüncü gününü onbeşinci gününe bağlayan gece berat gecesidir.

Allah'ın Affı Ve Bağışlaması Umuduyla Eller Semaya Yükselecek Ve Müslümanlar Günahlarından Mağfiret Edilmek Için Dualar Edecek.

19 nisan cuma gününü 20 nisan cumartesi gününe bağlayan gece, yani bu akşam mübarek berat kandili’dir. Kulların günahlarının affolunması ve temize çıkmaları sebebiyle 'berâet'; Berat kandili, i̇slam dünyasının mübarek saydığı gecelerden biridir.

Kulların Ihsana Kavuşmaları Nedeniyle 'Rahmet', Geceyi Iyi Değerlendiren Kulların Seçilerek Salih Kullar Arasına Alınması Sebebiyle 'Berâe Veya Sakk' Adı Da Verilir.

Allah’ım, ey ihsân ve ikram sahibi olan ve kendisine ihsan edilemeyen, ey celâl ve i̇krâm sahibi, ey lutfu ve ihsânı bol olan, sen’den başka ilâh yok, sen kendisine ilticâ edenlerin yardımcısı, kendisine sığınanlara emân veren, korkanların kendisinde emniyete kavuştuğu yüce zât’sın. Osman nûri topbaş hocaefendi berat gecesinin ehemmiyetini, bu gecede neler yaşandığını ve bu gecede yapılabilecek ibadetleri anlatıyor. Berat gecesi bu yıl 27 mart 2021 cumartesi gecesi idrak edilecek.

Berat Kandili (Gecesi) Şaban Ayının Onbeşinci Gecesidir.

Şüphesiz allah bütün günahları affeder. “rahmân ve rahîm olan allah’ın adıyla. Mübarek ramazan ayı öncesinde kutlanan ve insanlığın günahlarından kurtuluşunun müjdecisi olarak bilenen berat kandili'nin tüm i̇slam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Berat Gecemiz Mübarek Olsun… Merhametin, Iyiliğin, Umut Ve Huzurun Gecesi Berat Kandili Nin Tüm İslam Alemine Hayırlar Getirmesini Dilerim.

“ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Gecesi (07 nisan 2020 salı) berat kandili’dir. Çünkü o, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir” (zümer 39/53).

“Şaban’ın On Beşinci Gecesini Ibadetle Geçirin, Gündüzünde De Oruç Tutun.

Bu mübarek geceyi en iyi şekilde değerlendirmek için zikirler çekilecek, oruç, namaz ve. Borçtan, suç ve cezadan kurtulmak anlamını taşıyan berat, günahlardan kurtuluş gecesi demektir. Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin bi adedi ilmike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *