Berat Kandili Bir Yıllık Kader

By | February 28, 2022

Berat Kandili Bir Yıllık Kader. Ebu hüreyre radıyallahu and’dan rivayet edildiğine göre: Dünya, âhiret hayatının kazanılması için yaratılmış bir manevi ticaret yeri olduğuna göre, o ticaretle ilgili faaliyetlerin de yıllık muhasebesinin yapılması gayet tabiidir.

Berat kandili mesajları… Yakınlarınızı en yeni ve anlamlı
Berat kandili mesajları… Yakınlarınızı en yeni ve anlamlı from www.sozcu.com.tr

Berat kandili gecesinin mahiyeti ve önemi ; İşte bu muhasebenin vakti üç ayların içindedir. Dünya, âhiret hayatının kazanılması için yaratılmış bir manevi ticaret yeri olduğuna göre, o ticaretle ilgili faaliyetlerin de yıllık muhasebesinin yapılması gayet tabiidir.

Rızıklardan Ecellere, Doğumlardan Hac Yapacak Hacıların Sayısına Kadar Her Şeyin Belirlenip Taksim Edilmeye Başlandığı Bu Gecede, Günahlardan Ve Suçlardan Affedilip Beraat Belgesi, Af Belgesi Alma.

Berat kandili ile başlayıp kadir gecesiyle biten devreye rastlar. Berat gecesi ( kandili) vaaz berat; —“şaban ayının on beşinci gecesinin ilk vaktinde cebrail (a.s) bana geldi;

Bu Bakımdan Tam Bir Ihlâsla Çalışıp Ihyasına Gayret Gösterebildiğimiz Takdirde Berat Kandili Elli Bin Senelik Bir Ibadet Hayatının Sevabını Bir Gece Içinde Bize Kazandırabilir.

Kesin hesabın tespitinden sonra da gelecek yılın programı hazırlanarak şeklini alır. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz şöyle buyurmuştur: Ebu hüreyre radıyallahu and’dan rivayet edildiğine göre:

Her Yıl Tekrar Edilen Bu Kontrol Ve Tespit Işlemleri Sayesinde Ekonomik Hayatta Istikrarlı Ve.

Müslümanlar bu gece de allah’ın affetmesi ile günah yüklerinden kurtulacaklarını umarak berat kandili‘ni ihya ederler. Kesin hesabın tespitinden sonra da gelecek yılın programı hazırlanarak şeklini alır. Yıllık bir program çerçevesinde yürütülen ticari faaliyetler, yıl sonunda o program esaslarına göre kontrol ve teftiş edilir, kâr zarar hesapları yapılır.

Berat Kandili Gecesinin Mahiyeti Ve Önemi ;

“onun için elden geldiği kadar kur’ân ve istiğfar ve salavatla meşgul olmak büyük bir kârdır.”10. “o apaçık kitaba and olsun ki, biz onu gerçekten mübarek bir gecede indirdik. Berat gecesinin mahiyeti ve önemi.

Yesar (Rh.a) Şöyle Rivayet Eder:

Her yıl tekrar edilen bu kontrol ve tespit işlemleri sayesinde,. Yıllık bir program çerçevesinde yürütülen ticari faaliyetler yıl sonunda o program esaslarına göre kontrol) ve teftiş edilir. Bir bölen, bir ürküten, bir kavga eden, bir şer üreten, bir zulmeden olmayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *